Zelené pleso (Brnčalova chata)

Klub slovenských turistov odbor Ružomberok organizuje v nedeľu 31.1.2016 zimnú vychádzku k Zelenému plesu 1551m n. m. (Vysoké Tatry)
.
Popis trasy: Celá naša trasa bude viesť po žlto značenom turistickom chodníku. Z Bielej Vody sa vyberieme lesnou zvážnicou, ktorá nás vedie Dolinou Kežmarskej Bielej vody až  k Doline  Zeleného  plesa.  Celou  dolinou  Kežmarskej Bielej   vody   je   trasa   nenáročná,   s plynulým   stúpaním širokým, v zime upraveným chodníkom pre bežky a skialpy. Dolina Zeleného plesa je trochu náročnejšia a nakoľko sa už nachádzame  v pásme  kosodreviny,  bude  tu  viac  fúkať,
a bude aj viac snehu, ktorý nám sťaží postup, ale zas nám odkryje okolité skalnaté štíty (Kežmarský,  Pyšný, Kolový...). Po prechode kosodrevinou sa nám na konci cesty pri Chate na Zelenom plese naskytne nádherný výhľad na zamrznuté Zelené pleso. Po odpočinku na chate sa vraciame rovnakou trasou.
V prípade záujmu, dostatku času a schodnosti terénu sa môžeme vracať inou trasou popri Bielych Plesách, ktorá je o zhruba 40 minút dlhšia.

Časový harmonogram: žltou značkou: Biela voda 0:30h - Rázcestie s modrou 0:30h – Šalviový prameň 0:10h
– Rázcestie so zelenou 1:50h – ZELENÉ PLESO – späť tou istou trasou 2:30h
Spolu: 5:30h (časy sú len orientačné, sú počítané na leto a čas záleží od stavu snehovej pokrývky a počasia)

Prevýšenie: 641 m.
Vybavenie: Zimná turistická výstroj (turistické palice, návleky)
Obtiažnosť: Peši II.
Mapa: Vysoké Tatry
Zraz: Biela voda 8:15 (Individuálna doprava) 
Nakoľko pôjdeme autami, dajte vedieť, kto je ochotný ísť vlastným autom. Vodičom sa budeme skladať na prepravné.
Predpokladaný návrat: 17:00 hod.
Informácie: Kolčák Milan, tel. 0907 332 359

Účastníkom akcie odporúčame mať poistenie nákladov na záchranné akcie Horskej služby, ak nemajú idú na akciu na vlastné nebezpečenstvo a všetky náklady spojené s nákladmi na záchranné akcie Horskej služby si budú hradiť z vlastných zdrojov!

Comments